25.10.09

Warhol'ün M.J. tablosu Christie müzayede evinde.Warhol Portrait of M.J. at Christie's.

Christie müzayede evi, Warhol'ün M.J. tablosunu 10 Kasım'da N.Y.'da meraklılarına teklife sunacak.
Christie's auction house will offer up a portrait of Michael Jackson by Andy Warhol in New York on Nov.10
Portrede Jackson saçlarında kırmızı ve sarı ışıltılarla Thriller ceketiyle betimlenmiş.
The painting depicts Jackson smiling in a "Thriller"-era jacket, with squiggles of red and yellow in his hair.
Müzayede evi'nin basına yaptığı açıklamaya göre,76 santimetreye 66 santimetre boyutlarındaki portre, düzenlenecek satışta 500 bin ile 700 bin dolar arasında bir fiyata, alıcı bulucağı tahmin ediliyor.Portre Warhol'un "ipek-ekranlı" ismini verdiği küçük bir grubunun parçasıdır.
The auction house told The Associated Press on Friday that the 30-by-26-inch portrait should fetch an estimated $500,000 to $700,000. It's one of a small group of Warhol silk-screened images of Jackson created in 1984.
Kürsü başkanı Brett Gorvy, satıcının, 1990lar'da N.Y.'da Andy Warhol Vakfın'dan satılan alan özel bir koleksiyoner olduğunu açıkladı.
Deputy chairman Brett Gorvy says the seller is an anonymous private collector in New York who bought it from the Andy Warhol Foundation in the 1990s.
N.Y.'daki bir sanat galerisi Warhol'ün yine bir M.J. portresini ismini açıklamadıkları bir alıcıya satmışlardı.Galeri fiyatı açıklamadı, ama fiyatının bir milyon dolardan fazla olduğu söylendi.
A New York art gallery sold a similar Warhol portrait of Jackson in August to an anonymous buyer. The gallery would not disclose the price, but said it was more than a million dollars.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara

source of inspiration

source of inspiration

source of inspiration

source of inspiration

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

İzleyiciler